CS:GO hayranlarını üzen gelişme. Valve tarih verdi, destek resmen sona eriyor

 

CS:GO hayranlarını üzen gelişme. Valve tarih verdi, destek resmen sona eriyor


Tartışmasız tüm zamanların en ikonik rekabetçi oyunlarından olan CS:GO, birkaç ay önce yerini yepyeni CS2’ye bıraktı. Valve’nin güncellenen CS2 oyunu hem isim anlamında hem de oyun genelinde CS:GO’dan ayrılıyor. Öyle ki Valve, oyunun CS2 olarak adlandırılmasını da bu değişikliğe bağladı.

Bununla birlikte CS:GO için de elbet bir son tarih bekleniyordu; ne yazık ki o tarih de Valve tarafından geldi. Artık CS:GO oynamak için 1 Ocak 2024’e kadar zamanınız var.

CS.GO için destek 1 Ocak’ta sona eriyor

“Counter-Strike: Global Offensive” (CS:GO), 2024’ten itibaren resmen hayatımızdan kaybolacak. Aktarılanlara göre oyun için destek sona erecek ve oyuncular CS2 ile heyecanı yaşamaya devam edecek.


Valve’nin bugüne kadarki en büyük eserlerinden CS:GO, hem Steam’de en çok oynanan oyun ve dünyanın en iyi e-spor oyunu olmayı başardı. Ancak zaman geçtikçe oyuncular oyunun yeni versiyonunu bekledi. Buna karşılık ise Valve, CS2, yani Counter-Strike 2’yi piyasaya sürdü.

Eski oyuna kıyasla yeni bir oyun motoruna sahip olan CS2, sunduğu grafiklerin yanı sıra heyecan verici grafiklere sahip. Eğer CS:GO ile bu serüveni sürdürüyorsanız 1 Ocak 2024 itibariyle CS2’ye geçiş yapabilirsiniz.

Valve’ye göre oyuncular, Counter-Strike 2 özelliklerinin “Beta” menüsünde CS:GO’nun eski sürümü aracılığıyla yine oyunu oynama şansına sahip olacak. Ancak oyun koordinatörüyle uyumluluğa dayalı bazı özelliklerin (örneğin, envantere erişim) sürümü düşebileceği için hatalarla karşılaşabileceği de belirtiliyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.