Artık WhatsApp'ta profil resimlerinin ekran görüntüsü alınamayacak

Blogcheats
By -
0

 

Meta, WhatsApp'ta kullanıcıların profil fotoğraflarının ekran görüntüsünün alınmasını engelleyecek bir gizlilik koruması üzerinde çalışıyor.

Yaklaşan bu özellik WABetaInfo tarafından Android'deki en son WhatsApp beta sürümünde keşfedildi. Özellik Ayarlar menüsünün Gizlilik bölümünde yer alacak. Özelliği deneyenler, bir profil resminin ekran görüntüsünü almaya çalıştıklarında engellendiğini; ekranın altında "uygulama kısıtlamaları nedeniyle" ekran görüntüsü alamadıklarını belirten bir bildirimle karşılaştıklarını aktarıyor.


WhatApp yaklaşık 5yıl önce kullanıcıların başkalarının profil fotoğraflarını kaydetmelerini engelleme seçeneğini sunmuştu. Bunun kötü niyetli kişilerin sahibinin izni olmadan görüntünün alınmasını engellemesi gerekiyordu; ancak ekran görüntüsü almak bunu etkisiz kılıyordu. WABetaInfo, ekran görüntüsü alma özelliğini engellemenin WhatsApp'ın hizmetinde "kullanıcı gizliliği ve onayı anlayışını" daha da güçlendireceğini savunuyor.

Görünüşe göre WhatsApp, kötü aktörlerin insanların fotoğraflarını dolandırıcılık, taklit ya da taciz amacıyla kullanmasını istemiyor.
Yorum Gönder

0Yorumlar

Yorum Gönder (0)
Oyun Hileleri grandpashabet giriş Dolandırıcılık Haberleri